Płatność pay by link – na czym polega i co możesz zyskać dzięki tej metodzie płatności?

#ecommerce #płatności online #pay by link #metody płatności #sklepy internetowe

07.11.2023
Udostępnij:

Jednym z najsilniejszych trendów w płatnościach online jest "Pay by Link", czyli płatność za pomocą linku. Przyjrzyjmy się bliżej tej metodzie płatności i wyjaśnimy, na czym dokładnie polega. Z artykułu dowiesz się też o korzyściach, jakie przyniesie ona Tobie i Twoim klientom.Czym jest płatność Pay by Link?


Płatność Pay by Link to sposób umożliwiający klientom dokonanie płatności za produkty lub usługi za pomocą specjalnie wygenerowanego linku. Jest on przesyłany do nich przez sprzedawcę, lub po prostu jest generowany podczas dokonywania zakupów na stronie e-sklepu.


Jak działa płatność Pay by Link?


Kiedy klient dokonuje wyboru produktu oraz sposobu wysyłki, a także zatwierdza zakup, otrzymuje listę banków. Po wyborze banku, klient jest automatycznie przenoszony na stronę logowania swojej bankowości elektronicznej.

Na stronie banku wszystkie pola są już wypełnione informacjami dotyczącymi sprzedawcy, wartości zamówienia, tytułu przelewu i innych niezbędnych szczegółów. Klientowi pozostaje jedynie zadanie zatwierdzenia transakcji poprzez podanie kodu weryfikacyjnego, co jest ostatnim etapem procesu płatności.

W tym momencie przelew Pay By Link zostaje automatycznie zainicjowany i przekazany do realizacji. Po pomyślnym dokonaniu płatności, klient jest automatycznie wylogowany z systemu bankowego i przenoszony z powrotem do sklepu internetowego. Cały proces trwa zazwyczaj tylko kilkanaście sekund, co sprawia, że jest niezwykle wygodny i efektywny.


Korzyści płatności Pay by Link dla właściciela sklepu internetowego


Dla właścicieli sklepów internetowych, korzyści płynące z płatności Pay by Link są wyjątkowo atrakcyjne. Otrzymują oni natychmiastową informację o złożonym zamówieniu oraz o jego opłaceniu, co pozwala na szybkie przystąpienie do procesu kompletowania zamówienia i dostawy produktów. Pozwala to również na bieżące zarządzanie zamówieniami i zapobiega opóźnieniom w realizacji.

Dodatkowo, ta metoda płatności eliminuje ryzyko błędów podczas wprowadzania danych płatniczych, co przekłada się na zadowolenie klientów. Dzięki uproszczeniu procesu płatności, właściciele sklepów internetowych mogą oczekiwać wyższej konwersji. Klienci, którzy zaczęli proces zakupu, mają większą szansę na dokonanie płatności, gdy jest ona szybka i łatwa.

Przykład
Załóżmy, że jesteś właścicielem sklepu internetowego, który oferuje buty sportowe. Klient, który znalazł odpowiedni model na Twojej stronie, wybiera opcję "Kup Teraz". Następnie, zamiast standardowego procesu płatności, klient otrzymuje link do płatności Pay by Link. Klikając na niego, zostaje przekierowany na stronę płatności, gdzie może dokończyć transakcję. Ty po chwili otrzymujesz potwierdzenie dokonania przelewu i możesz natychmiast przystąpić do realizacji zamówienia.

Płatność Pay by Link nie ogranicza się jedynie do zakupów w sklepach internetowych. Możesz również wykorzystać tę usługę do błyskawicznego regulowania swoich faktur elektronicznych.


Korzyści z płatności Pay by Link dla klienta


Kluczową cechą płatności Pay by Link jest to, że klient nie jest przekierowywany na stronę płatności obsługiwaną przez pośrednika. Zamiast tego, po kliknięciu na specjalny link, klient jest natychmiast przekierowywany na stronę swojego własnego banku, na której dokonuje płatności. To oznacza, że klient jest kierowany do miejsca, które jest mu dobrze znane i w którym ma zaufanie, co dodatkowo zwiększa poczucie bezpieczeństwa.

Płatność Pay by Link to jedna z najszybszych dostępnych opcji płatności online. Klienci nie tracą czasu na ręczne wprowadzanie danych i mogą dokonać płatności niemal natychmiast. Proces płatności odbywa się na znanych i zaufanych stronach banków, co minimalizuje ryzyko naruszenia bezpieczeństwa danych. Klienci mogą dokładnie przejrzeć i zweryfikować wszystkie szczegóły płatności przed jej potwierdzeniem, co pomaga uniknąć błędów.


Czas na wdrożenie


Płatność Pay by Link to innowacyjny sposób ułatwiający proces płatności w e-commerce. Dla klientów oznacza to większą wygodę, a dla właścicieli sklepów internetowych – szybszą konwersję i lepsze zarządzanie płatnościami. Wdrożenie tej metody płatności może przynieść wiele korzyści, zarówno dla sprzedawcy, jak i dla klienta, sprawiając, że zakupy online stają się jeszcze bardziej komfortowe. Jeśli jesteś zainteresowany wprowadzeniem tej metody płatności do swojego e-sklepu, koniecznie zajrzyj na naszą stronę: Płatności Pay by link.


Chcesz podnieść konwersję w swoim sklepie?

Uruchom niezawodne Płatności Autopay

Zacznij pobierać płatności

Jak zapewnić bezpieczeństwo transakcji pay by link i jakie mechanizmy ochrony są stosowane przez dostawców tej usługi?

Żeby zapewnić bezpieczeństwo transakcji dokonywanych za pomocą płatności linkiem, stosuje się szyfrowanie danych (np. SSL/TLS), autentykację dwuskładnikową, oraz systemy wykrywania i zapobiegania oszustwom. Ważne jest również regularne przeprowadzanie audytów bezpieczeństwa, aby upewnić się, że zarówno infrastruktura płatnicza, jak i procedury są zgodne z najnowszymi standardami ochrony, takimi jak PCI DSS, oraz aby odpowiednio reagować na nowo identyfikowane zagrożenia.

Czy metoda pay by link jest prosta w użyciu dla klientów i czy wspiera ona proces zakupowy na różnych urządzeniach, w tym na urządzeniach mobilnych?

Tak, metoda płatności linkiem jest zazwyczaj bardzo prosta w użyciu dla klientów, ponieważ nie wymaga zakładania konta ani wypełniania skomplikowanych formularzy — wystarczy kliknąć w link i zatwierdzić płatność. Jest ona również zaprojektowana tak, aby była kompatybilna z różnymi urządzeniami, w tym z urządzeniami mobilnymi, co zapewnia płynność procesu zakupowego niezależnie od tego, z jakiego urządzenia klient korzysta.

Na czym polega metoda pay by link?

Metoda "pay by link" polega na generowaniu unikalnego linku do płatności, który sprzedawca przesyła do klienta, na przykład poprzez e-mail, wiadomość SMS, komunikator internetowy lub w ramach systemu faktur. Klient klikając w ten link jest przekierowywany bezpośrednio do strony płatności, gdzie może dokończyć transakcję bez konieczności wprowadzania dodatkowych informacji, co znacząco upraszcza i przyspiesza proces dokonywania płatności.

Przeczytaj także:

Ecommerce

Jak wykorzystać analizy płatności do zwiększenia przychodów sklepu internetowego?

Dowiedz się, jak wykorzystać analizę danych płatności do zrozumienia zachowań klientów, optymalizacji oferty sklepu osiągnięcia lepszym wyników finansowych.

28.05.2024 Czytaj więcej

Ecommerce

Jaka będzie przyszłość e-commerce według raportu "Żyjesz w phygitalu, choć o tym nie wiesz"?

Dowiedz się, jak integracja świata online i offline, personalizacja doświadczeń zakupowych oraz smartfony zmieniają sposób, w jaki konsumenci dokonują zakupów.

27.05.2024 Czytaj więcej

Ecommerce

Zrównoważony rozwój i e-commerce: strategie zmniejszania śladu węglowego dużych platform zakupowych

Poznaj ekologiczne praktyki w e-commerce, takie jak biodegradowalne opakowania, lokalne dostawy, czy zaawansowane zarządzanie zasobami i wprowadź je u siebie.

23.05.2024 Czytaj więcej