Płatności mobilne – sposób na wyższą konwersję sprzedaży

#płatności online #bankowość mobilna #płatności mobilne #mcommerce

05.12.2023
Udostępnij:

Płatności mobilne upraszczają proces zakupowy, co ma bezpośredni wpływ na zwiększenie sprzedaży. Umożliwiają klientom szybkie i łatwe płatności za pomocą urządzenia mobilnego, co jest szczególnie ważne w dzisiejszym szybkim tempie życia. Ta metoda płatności jest nie tylko szybka i wygodna, ale także postrzegana jako bezpieczna, co buduje zaufanie i zwiększa satysfakcję klientów. W rezultacie, sklepy oferujące płatności mobilne często doświadczają wyższej konwersji sprzedaży, reagując na rosnące potrzeby i oczekiwania klientów związane z nowymi technologiami.


Czym są płatności mobilne?


Płatności mobilne to metoda dokonywania transakcji finansowych za pomocą urządzeń mobilnych, takich jak smartfony czy tablety. Oferują one możliwość płacenia za towary i usługi bezpośrednio z poziomu aplikacji mobilnej. Technologie takie jak NFC (Near Field Communication), kody QR, czy też specjalne aplikacje bankowe i płatnicze stanowią podstawę tych systemów płatniczych.

Przykładem płatności mobilnych może być popularna aplikacja Apple Pay, która umożliwia użytkownikom iPhonów, iPadów i innych urządzeń firmy Apple dokonywanie płatności za pomocą wbudowanego portfela cyfrowego. Proces płatności jest niezwykle prosty – wystarczy zbliżyć urządzenie do terminala obsługującego płatności zbliżeniowe, potwierdzić transakcję za pomocą odcisku palca lub identyfikacji twarzy, a pieniądze zostaną automatycznie przelane.

Innym przykładem są aplikacje bankowe umożliwiające płatności za pomocą telefonu komórkowego. Wiele banków oferuje funkcje, które pozwalają klientom na bezpośrednie dokonywanie przelewów i płatności z poziomu aplikacji w telefonie. Usługa BLIK, dostępna w wielu bankach, pozwala klientom na generowanie unikalnego kodu do płatności w sklepach lub e-sklepach, co sprawia, że cały proces odbywa się szybko i bez konieczności posiadania fizycznych kart czy urządzeń z technologią zbliżeniową.


Dlaczego warto oferować płatności mobilne?


Szybkość i wygoda


Płatności mobilne to przede wszystkim szybkość i wygoda. Umożliwiają natychmiastowe przeprowadzenie transakcji, zaledwie za pomocą kilku kliknięć w aplikacji na smartfonie. Nie wymagają wypełniania długich formularzy płatności czy posługiwania się gotówką czy kartami, co jest szczególnie istotne w erze szybkich zakupów online.

Bezpieczeństwo transakcji


Płatności mobilne są również uważane za bezpieczne. Wykorzystują one zaawansowane technologie szyfrowania i uwierzytelniania, co chroni dane użytkownika i szczegóły transakcji. Wiele aplikacji do płatności mobilnych wymaga dodatkowej autoryzacji, takiej jak odcisk palca, rozpoznawanie twarzy lub PIN, co stanowi kolejną warstwę zabezpieczeń przed nieautoryzowanym dostępem. W przypadku utraty lub kradzieży urządzenia, użytkownik może zdalnie zablokować dostęp do aplikacji płatniczych, co minimalizuje ryzyko nieuprawnionego użycia.

Dostosowanie do nowoczesnych trendów


Wprowadzenie płatności mobilnych w sklepie internetowym to wpisanie się w nowoczesne trendy. Coraz więcej konsumentów korzysta z urządzeń mobilnych do przeglądania internetu i dokonywania zakupów. Dostosowanie się do tej zmiany oznacza oferowanie klientom wygodnej i preferowanej przez nich metody płatności. Ponadto, płatności mobilne symbolizują innowacyjność i technologiczne zaawansowanie, co może przyciągnąć świadomych klientów i wzmocnić wizerunek marki jako nowoczesnej i dostosowującej się do potrzeb rynku.


Jak wdrożyć płatności mobilne do e-sklepu?


Aby wdrożyć płatności mobilne, jako przedsiębiorca musisz zrozumieć potrzeby Twoich klientów i wybrać odpowiednie rozwiązanie, które będzie idealnie pasowało do profilu Twojego sklepu. Na rynku dostępnych jest wiele opcji, od portfeli cyfrowych po dedykowane aplikacje płatności mobilnych. Ważne jest, aby dokonać wyboru opartego na przemyślanej analizie.

Twoja strona internetowa musi być responsywna, aby zapewnić użytkownikom łatwość nawigacji i płynność procesu zakupowego na różnych urządzeniach. Wprowadzając płatności mobilne, warto także pomyśleć o edukacji klientów na temat korzyści płynących z tego rozwiązania oraz o wsparciu technicznym w przypadku jakichkolwiek pytań czy problemów.

Decydując się na usługę płatności mobilnych, istotny jest wybór renomowanego dostawcy. W Autopay oferujemy kompleksową obsługę płatności na urządzeniach z systemami Android i iOS, zapewniając jednocześnie możliwość integracji wizualnej z Twoją stroną internetową. Żeby dowiedzieć się więcej o płatnościach mobilnych Autopay, zapraszamy do odwiedzenia naszej strony. Znajdziesz tam między innymi kalkulator płatności online, który pozwoli Ci łatwo i wygodnie wyliczyć koszty związane z wdrożeniem i obsługą płatności w Twojej aplikacji mobilnej.


Wdrożenie płatności mobilnych w sklepie internetowym to strategiczny krok ku zwiększeniu wygody i szybkości transakcji, co jest szczególnie cenione przez klientów korzystających z urządzeń mobilnych. Ułatwia to dokonywanie zakupów w dowolnym miejscu i czasie, co zwiększa potencjalną liczbę transakcji. Płatności mobilne redukują liczbę kroków potrzebnych do finalizacji zakupu, zmniejszając tym samym odsetek porzucanych koszyków. Są również postrzegane jako nowoczesne i bezpieczne, co wzmacnia zaufanie klientów i poprawia wizerunek marki. Wprowadzenie płatności mobilnych jest więc strategicznym posunięciem, które może znacząco wpłynąć na wzrost sprzedaży i zadowolenie klientów.


Szukasz płatności online, które pomagają osiągnąć wyższą konwersję?

Wybierz niezawodny system Płatności Autopay

Zacznij pobierać płatności

Photo by Mika Baumeister on Unsplash

Przeczytaj także:

Ecommerce

Zarządzanie płatnościami w e-commerce – narzędzia i porady dla małych biznesów

Dowiedz się, jak skutecznie zarządzać płatnościami dla e-sklepów. Przegląd narzędzi i porad, które pomogą małym biznesom i startupom w optymalizacji procesów.

08.07.2024 Czytaj więcej

Ecommerce

Sekrety udanej ekspansji międzynarodowej w e-commerce

Poznaj strategie i dobre praktyki dla firm planujących wejście na nowe rynki. Dowiedz się, jak dostosować ofertę, zrozumieć lokalne preferencje i wiele więcej.

27.06.2024 Czytaj więcej

Ecommerce

Jak wykorzystać dane do rozwoju sklepu online?

Zwiększ sprzedaż i popraw doświadczenie klientów, dzięki analizie danych. Odkryj skuteczne narzędzia, personalizację oferty i dynamiczne strategie cenowe.

25.06.2024 Czytaj więcej