Płatności Shoper – system płatności dla Twojego sklepu e-commerce

#ecommerce #płatności online #Shoper

14.11.2023
Udostępnij:

Shoper to popularne oprogramowanie typu SaaS (Software as a Service) umożliwiające uruchomienie sklepu internetowego i kompleksowe zarządzanie sprzedażą – od przyjmowania zamówień po kontrolę stanów magazynowych. W poniższym artykule znajdziesz informacje o tym, jakie płatności Shoper możesz aktywować w swoim sklepie.Aktualnie w Polsce jest aktywnych blisko 14 000 e-sklepów zbudowanych w oparciu o Shoper.


Shoper – podstawowe informacje


Platforma Shoper, stworzona przez polską firmę DreamCommerce S.A., to popularne rozwiązanie e-commerce umożliwiające budowanie i zarządzanie sklepami internetowymi. Oferuje hosting, wsparcie techniczne oraz integrację z zewnętrznymi systemami płatności i marketingowymi. Dzięki temu możesz skoncentrować się na strategii sprzedażowej, mając zapewniony support specjalistów. Shoper dostarcza również różnorodne szablony, umożliwiające szybkie uruchomienie sklepu o profesjonalnym wyglądzie bez potrzeby głębokiej wiedzy z zakresu projektowania. Dostępność licznych wtyczek pozwala spersonalizować zakres funkcjonalny platformy i dopasować ją do specyficznych potrzeb użytkowników.

Platforma umożliwia integrację z różnymi zewnętrznymi systemami, takimi jak elektroniczne systemy płatności, oprogramowanie księgowe czy logistyczne, co umożliwia efektywną synchronizację różnych aspektów działalności e-commerce.

Płatności Shoper to efekt współpracy partnerskiej pomiędzy platformą Shoper a Autopay S.A. Poniżej omawiamy najważniejsze kwestie związane z wdrożeniem płatności online oraz korzyściami biznesowymi, jakie przynosi wybór naszych płatności.


Płatności Shoper – co warto wiedzieć?


Płatności Shoper to rozwiązanie, dzięki któremu wszyscy właściciele e-sklepów zbudowanych w oparciu o platformę Shoper mogą w kilkanaście minut uruchomić płatności online Autopay i rozpocząć sprzedaż internetową. Tak szybka aktywacja jest możliwa dzięki temu, że nasz system płatności jest zintegrowany z platformą Shoper, a podpisanie umowy odbywa się po prostu poprzez akceptację regulaminu usługi.

Sam proces uruchomienia został tak zaprojektowany, by nie stwarzał trudności również tym, którzy nie mieli wcześniejszych doświadczeń z aktywacją podobnych rozwiązań. Dodatkowo udostępniamy dokładną instrukcję aktywacji Płatności Shoper, która prowadzi krok po kroku przez cały proces – jeśli zajrzysz do instrukcji, to przekonasz się jak krótki jest.

Bardzo ważny jest etap poprzedzający uruchomienie Płatności Shoper, czyli przygotowanie sklepu internetowego do włączenia płatności online. Pod linkiem znajdziesz szczegółowe informacje o tym, co musi zawierać Twój serwis internetowy, żeby uruchomienie bramki było możliwe. Mowa m.in. o regulaminie sklepu internetowego, polityce prywatności, liście produktów wraz z opisami i zdjęciami, itd.

Jeżeli potrzebujesz wsparcia w opracowaniu regulaminu, który będzie spełniał wszystkie wymagania formalne, możesz skorzystać ze wsparcia naszego partnera – Legal Geek. To kancelaria prawna specjalizująca się w prawie dla e-commerce. Klienci Autopay mają 10% zniżki na usługi Legal Geek.


Jakie możliwości dają Płatności Shoper?


Płatności online Autopay są dopasowane do potrzeb polskich użytkowników. To znaczy, że umożliwiają zlecanie płatności za zakupy internetowe z wykorzystaniem metod płatności, które są najpopularniejsze wśród Polaków. Aktualnie najchętniej wybierane są płatności mobilne BLIK, szybkie przelewy online (tzw. pay by link), Google Pay oraz płatności kartą. Każdą z tych metod możesz mieć w swoim sklepie, jeśli zdecydujesz się uruchomić Płatności Shoper. Obsługujemy również płatności odroczone i raty online, których znaczenie rośnie w ostatnich miesiącach, ponieważ dają klientom większą swobodę zakupową i umożliwiają efektywniejsze zarządzanie budżetem domowym.

Szczególnie istotne jest to, że Płatności Shoper są dostosowane do urządzeń mobilnych, czyli telefonów i tabletów. To ważne, ponieważ coraz więcej osób nie tylko przegląda oferty sklepów na telefonach, lecz również decyduje się na złożenie zamówienia na urządzeniu przenośnym. Wygodny, prosty i dopasowany do ekranu telefonu proces płatności to klucz do wysokiej konwersji z tego kanału sprzedaży.

Z perspektywy sprzedawcy istotne jest również to, że pieniądze pochodzące z wpłat klientów trafiają na jego konto w ciągu jednego dnia roboczego. Szybkie rozliczenia pomagają zachować płynność finansową, sprawnie realizować zamówienia klientów (bo nie trzeba się wstrzymywać aż wpłynie zapłata) i planować przyszłe wydatki z uwzględnieniem tego, ile realnie jest pieniędzy w kasie sklepu.Podsumowując, Płatności Shoper to usługa płatności internetowych dla posiadaczy sklepów zbudowanych w oparciu o platformę Shoper. System daje sprzedawcom możliwość włączenia konwersyjnych metod płatności, sprawnego zarządzania zwrotami i stałego podglądu wpłat klientów. Uruchomienie płatności nie wymaga angażowania programistów i może się odbyć z dnia na dzień.


Masz sklep na Shoperze i szukasz dobrego systemu płatności?

Wybierz niezawodne Płatności Shoper od Autopay

Zacznij pobierać płatności

Przeczytaj także:

Ecommerce

Automatyzacja procesów w dużym sklepie internetowym – praktyczny przewodnik

Dowiedz się, jak automatyzacja może zrewolucjonizować Twój e-sklep, oszczędzając czas i podnosząc jakość obsługi klienta. Poznaj konkretne rozwiązania.

13.06.2024 Czytaj więcej

Ecommerce

Od odwiedzających do kupujących – optymalizacja konwersji w e-commerce

Dowiedz się, jak zwiększyć sprzedaż poprzez analizę zachowań użytkowników, optymalizację stron produktowych i całego procesu zakupowego. Zarabiaj więcej.

11.06.2024 Czytaj więcej

Ecommerce

Jak zbudować silną markę online? Kompletny przewodnik po marketingu cyfrowym dla nowych przedsiębiorców

Skuteczne strategie marketingu cyfrowego dla startujących w e-commerce. Przewodnik po SEO, mediach społecznościowych, reklamie płatnej i e-mail marketingu.

10.06.2024 Czytaj więcej