Gdzie szukać aktualnych i rzetelnych danych na temat rynku e-commerce?

#ecommerce #sprzedaż online #IAB Polska #elzba

15.06.2023
Udostępnij:

Utrzymanie wysokiego poziomu sprzedaży i rozwijanie się na rynku e-commerce wymaga ciągłego monitorowania i analizy najświeższych danych. Zrozumienie trendów, preferencji klientów i innowacji w branży stanowi kluczową przewagę konkurencyjną. W tym artykule przedstawimy zbiór rzetelnych źródeł danych i raportów, które warto śledzić.

Raporty i analizy Google

Google regularnie publikuje raporty i analizy dotyczące zachowań swoich użytkowników. Przykładowe raporty obejmują trendy w wyszukiwaniu, preferencje zakupowe, popularne kategorie produktów i wiele innych. Korzystanie z tych raportów pozwala lepiej zrozumieć zachowania polskich konsumentów online. Wiele raportów ma swoją kontynuację w formie tekstów blogowych. Cenne informacje znajdziesz na stronach:

 • Google Trends
 • Think with Google
 • Marketing Platform

 • Raporty Statista

  Statista to platforma badawcza, która oferuje dostęp do szerokiego zakresu danych statystycznych i analiz. Posiada bogatą kolekcję raportów dotyczących handlu elektronicznego na całym świecie. Raporty Statista zawierają informacje o globalnych trendach, prognozach, preferencjach klientów i innych ważnych aspektach e-commerce.


  Deloitte

  Firma Deloitte jest jednym z największych światowych dostawców usług doradczych, w tym również z obszaru e-commerce. Oferuje szeroki zakres raportów i analiz dotyczących różnych branż i sektorów. Można w nim znaleźć raporty dotyczące handlu elektronicznego, które zawierają informacje na temat trendów, strategii, cyfrowej transformacji, preferencji klientów i innych kluczowych aspektów związanych z e-commerce.


  E-izba

  Izba Gospodarki Elektronicznej to organizacja branżowa skupiająca przedsiębiorstwa działające w sektorze elektronicznym. Jej celem jest reprezentowanie i wspieranie interesów firm związanych z e-commerce oraz promowanie rozwoju gospodarki elektronicznej w Polsce. Odgrywa istotną rolę w działalności edukacyjnej, informacyjnej i lobbingowej na rzecz przedsiębiorstw e-commerce. Przez organizację konferencji, szkoleń, seminariów i innych wydarzeń, E-izba stara się podnosić poziom wiedzy i kompetencji przedsiębiorców z branży oraz promować najlepsze praktyki biznesowe. Monitoruje również zmieniające się przepisy i regulacje dotyczące e-commerce.

  W ramach swojej działalności, prowadzi także badania, przygotowuje raporty oraz publikuje informacje dotyczące rynku e-commerce i trendów branżowych. Te materiały stanowią cenne źródło informacji dla właścicieli sklepów internetowych, umożliwiając im lepsze zrozumienie rynku, preferencji klientów oraz nowych możliwości biznesowych. Aby uzyskać dostęp do raportów i innych publikacji, warto odwiedzić oficjalną stronę internetową Izby Gospodarki Elektronicznej.


  IAB Polska

  IAB istnieje na polskim rynku interaktywnym, technologicznym i reklamowym od 2000 roku. Od 2007 roku działa jako Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska. Wśród około 230 członków Związku znajdują się m.in. największe portale internetowe, sieci reklamowe, domy mediowe, agencje interaktywne i reklamodawcy. Celem IAB Polska jest rozwijanie i promowanie rynku reklamy i komunikacji w internecie, ustanawianie standardów, dzielenie się wiedzą oraz prowadzenie działań edukacyjnych dla członków i całej społeczności reklamowej.

  Działalność IAB Polska obejmuje wiele obszarów, w tym badania, szkolenia, wydarzenia branżowe, publikacje oraz działania lobbingowe. Organizacja prowadzi badania i analizy dotyczące rynku reklamy internetowej, trendów konsumenckich, efektywności reklamowej i innych istotnych aspektów związanych z mediami cyfrowymi. Raporty i publikacje IAB Polska są ważnym źródłem informacji dla właścicieli sklepów internetowych, którzy chcą lepiej zrozumieć dynamikę reklamy i komunikacji w internecie.


  Cushman & Wakefield

  To renomowana firma doradcza specjalizującą się w nieruchomościach komercyjnych, w tym również w analizie rynku handlowego. Często publikują również raporty dotyczące e-commerce, w których skupiają się na trendach, innowacjach, zachowaniach konsumentów i rozwoju rynku e-commerce.

  Dla doświadczonych właścicieli sklepów internetowych dostęp do rzetelnych i najświeższych danych jest kluczowy dla utrzymania konkurencyjności. Warto śledzić zarówno polskie, jak i zagraniczne źródła danych i raportów, aby poznać najnowsze trendy, preferencje klientów i strategie sukcesu w branży e-commerce. Dzięki temu właściciele sklepów internetowych będą mieli podstawę do podejmowania trafnych decyzji biznesowych i osiągania długoterminowego sukcesu w prowadzeniu swojego e-sklepu.


  Chcesz podnieść konwersję w swoim sklepie?

  Uruchom bramkę płatniczą Blue Media

  Zacznij pobierać płatności

  Przeczytaj także:

  Ecommerce

  Automatyzacja procesów w dużym sklepie internetowym – praktyczny przewodnik

  Dowiedz się, jak automatyzacja może zrewolucjonizować Twój e-sklep, oszczędzając czas i podnosząc jakość obsługi klienta. Poznaj konkretne rozwiązania.

  13.06.2024 Czytaj więcej

  Ecommerce

  Od odwiedzających do kupujących – optymalizacja konwersji w e-commerce

  Dowiedz się, jak zwiększyć sprzedaż poprzez analizę zachowań użytkowników, optymalizację stron produktowych i całego procesu zakupowego. Zarabiaj więcej.

  11.06.2024 Czytaj więcej

  Ecommerce

  Jak zbudować silną markę online? Kompletny przewodnik po marketingu cyfrowym dla nowych przedsiębiorców

  Skuteczne strategie marketingu cyfrowego dla startujących w e-commerce. Przewodnik po SEO, mediach społecznościowych, reklamie płatnej i e-mail marketingu.

  10.06.2024 Czytaj więcej