Jak działa SSL i jak zadbać o bezpieczeństwo sklepu internetowego? [poradnik]

#ecommerce #sklepy internetowe #SSL #poradnik #hosting

Pobierz bezpłatny poradnik dla właścicieli e-commerce i poznaj najważniejsze kwestie związane z bezpieczeństwem serwisu www.

Pobierz bezpłatnie
16.11.2022
Udostępnij:

Według badania przeprowadzonego przez Juniper Research straty handlowców spowodowane oszustwami związanymi z płatnościami online wyniosą 206 miliardów dolarów w latach 2021-2025. To doskonale pokazuje, jak duża jest skala zagrożeń i jak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie sklepu internetowego.

Jeżeli nie masz pewności jak działa SSL lub jaki rodzaj zabezpieczenia wybrać dla swojej domeny – sięgnij po opracowany przez nas darmowy poradnik dla właścicieli e-commerce. Omówiliśmy w nim najważniejsze kwestie związane z bezpieczeństwem.

Znajdziesz w nim odpowiedzi na pytania – czym jest SSL, jakiego rodzaju dane chroni protokół SSL, jakie są rodzaje certyfikatów SSL i wiele więcej. Lektura poradnika pomoże Ci podjąć decyzję jaki SSL wybrać i gdzie go kupić.

Pobierz bezpłatnie

"Jak działa SSL i jak zadbać o bezpieczeństwo sklepu internetowego?"

Czy certyfikat SSL jest potrzebny?

Część przedsiębiorców, planujących uruchomienie pierwszego sklepu internetowego, zastanawia się czy certyfikat SSL jest potrzebny. Wątpliwości są najczęściej podyktowane tym, że nie mają pełnej wiedzy na temat tego, czym jest wspomniany protokół. Chcąc ułatwić naszym klientom podejmowanie ważnych biznesowych decyzji, a tą z pewnością jest wybór odpowiedniego SSL-a, opracowaliśmy poradnik, w którym wyjaśniamy wszystkie najważniejsze kwestie związane z certyfikatami SSL.

Dlatego, jeżeli Ty również zastanawiasz się czy certyfikat SSL jest potrzebny w Twoim sklepie internetowym – sięgnij po nasz poradnik. Znajdziesz w nim mnóstwo przydatnych informacji podanych w jasny i przystępny sposób. Wyjaśniamy nie tylko czym jest SSL, lecz również jakiego rodzaju dane zabezpiecza, oraz w jaki sposób odbywa się transmisja danych chronionych certyfikatem SSL. Podpowiadamy, gdzie można kupić SSL i jakie są rodzaje certyfikatów. Wierzymy, że lekturze naszego poradnika, będziesz w stanie podjąć decyzję najlepszą dla Twojego biznesu.

Najprostsza odpowiedź na pytanie czy certyfikat SSL jest potrzebny brzmi – tak. To właśnie dzięki temu protokołowi dane transakcyjne Twoich klientów będą bezpieczne. Musisz pamiętać o tym, że kwestia bezpieczeństwa podczas zakupów jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na decyzje zakupowe klientów. Osoby robiące zakupy online zwracają coraz większą uwagę na wiarygodność sprzedawcy – nie tylko sprawdzają opinie w sieci, lecz również upewniają się, że witryna posiada wszystkie potrzebne zabezpieczenia. Zielona kłódka przed adresem URL jest dla nich sygnałem, że robiąc zakupy w tym sklepie będą bezpieczni.

Pobierz darmowy poradnik dla wszystkich właścicieli e-commerce, dowiedz się jak działa SSL i zdecyduj o rodzaju protokołu, który chcesz mieć w swoim sklepie internetowym. Poradnik zawiera wiele cennych informacji, podanych w zrozumiały sposób.

Przeczytaj także:

Ecommerce

Transmisje sprzedażowe – jakie prawa przysługują klientom?

Poznaj kluczowe prawa przysługujące klientom podczas transmisji sprzedażowych online. Dowiedz się, jak zgodność z prawem wpływa na sukces sprzedaży na żywo.

04.03.2024 Czytaj więcej

Ecommerce

Szybkie przelewy jako sposób na przyspieszenie obsługi zamówień w e-commerce

Odkryj, jak szybkie przelewy zmieniają e-commerce, skracając czas realizacji zamówień, poprawiając płynność finansową i zwiększając zaufanie klientów.

29.02.2024 Czytaj więcej

Ecommerce

Minimalizm w płatnościach. Jak upraszczanie procesów płatniczych wpływa na zadowolenie klientów?

Dowiedz się, jak uproszczenie płatności może zwiększyć zadowolenie klientów i poprawić współczynniki konwersji i wprowadź potrzebne zmiany w swoim serwisie.

27.02.2024 Czytaj więcej