Video marketing jako kluczowy element strategii dla sklepów internetowych

#sprzedaż online #sklepy internetowe #marketing #video marketing

25.05.2023
Udostępnij:

W dzisiejszym dynamicznym świecie e-commerce, właściciele sklepów internetowych muszą poszukiwać innowacyjnych sposobów dotarcia do swojej grupy docelowej. Wśród różnych narzędzi marketingowych, video marketing zyskuje coraz większe znaczenie.

W tym artykule omówimy dlaczego video marketing jest niezwykle istotny, jakie narzędzia można wykorzystać do tworzenia efektywnych video oraz jak znaleźć inspiracje do tworzenia treści wideo, szczególnie dla właścicieli sklepów internetowych, którzy samodzielnie zajmują się marketingiem.


Wartość video marketingu w dzisiejszych czasach

Treści wideo mają unikalną moc przyciągania uwagi i skutecznie przekazują informacje. W obecnych czasach, gdzie konkurencja w e-commerce jest ogromna, video marketing stanowi istotny element strategii marketingowej sklepów internetowych.

Oto dlaczego warto zainwestować w video marketing:

 • Wideo generuje większe zaangażowanie: coraz większa liczba osób preferuje oglądanie wideo niż czytanie tekstów, dlatego wideo generuje większe zaangażowanie i emocjonalne połączenie z marką.

 • Efektywnie przekazuje informacje: wideo umożliwia przekazanie złożonych informacji w sposób przystępny i atrakcyjny, zwiększając szansę na skuteczne dotarcie do odbiorcy.

 • Wzmacnia zaufanie do marki: dobrej jakości wideo, zawierające recenzje produktów, poradniki czy historie sukcesu klientów, buduje zaufanie do marki i zwiększa konwersję.

 • Wideo pozwala sklepom internetowym skutecznie prezentować swoje produkty, pokazywać je w akcji i przekazywać ich wartość w sposób przystępny i atrakcyjny dla klientów. To kluczowy element budowania marki i zwiększania sprzedaży. – Brian Dean, założyciel Backlinko i ekspert ds. SEO.


  Narzędzia do tworzenia wideo dla sklepów internetowych

  Tworzenie profesjonalnych wideo nie musi być trudne ani kosztowne. Oto kilka narzędzi, które mogą pomóc właścicielom sklepów internetowych w produkcji wideo:

 • Adobe Premiere Pro: Profesjonalne narzędzie do edycji wideo, które oferuje zaawansowane funkcje montażu, efektów specjalnych i korekcji kolorów.

 • Final Cut Pro: Potężne oprogramowanie do edycji wideo, stworzone specjalnie dla użytkowników systemu macOS. Zapewnia zaawansowane narzędzia edycyjne i wiele efektów wizualnych.

 • iMovie: Aplikacja dostępna na platformie iOS, która oferuje prosty w obsłudze interfejs i podstawowe funkcje edycji wideo. Jest idealna dla początkujących użytkowników.

 • Davinci Resolve: Bezpłatne narzędzie do profesjonalnej edycji wideo, które oferuje zaawansowane funkcje korekcji kolorów, montażu i efektów specjalnych.

 • Filmora: Wszechstronny program do edycji wideo, który jest łatwy w obsłudze i posiada wiele gotowych efektów, przejść i dźwięków.

 • Camtasia: Aplikacja do nagrywania ekranu i edycji wideo, która jest szczególnie przydatna do tworzenia tutoriali, prezentacji i instrukcji.

 • HitFilm Express: Darmowe oprogramowanie do edycji wideo, które oferuje zaawansowane narzędzia do montażu, efektów specjalnych i animacji.

 • Adobe After Effects: Profesjonalne narzędzie do tworzenia efektów wizualnych, animacji i kompozycji, które można integrować z innymi programami Adobe, takimi jak Premiere Pro.

 • Lightworks: Zaawansowane oprogramowanie do edycji wideo, które jest dostępne w wersji darmowej i płatnej. Oferuje wiele narzędzi edycyjnych i efektów specjalnych.

 • InShot: Aplikacja mobilna, która umożliwia łatwe przycinanie, obracanie, dodawanie muzyki i efektów do wideo na smartfonie.

 • Gdzie szukać inspiracji dla treści wideo?

  Przy tworzeniu treści wideo, czasami trudno jest znaleźć pomysły. Oto kilka sposobów, jak zdobyć inspirację dla tworzenia treści wideo dla sklepu internetowego:

 • Analiza konkurencji: sprawdź, jakie rodzaje treści wideo są publikowane przez konkurencyjne sklepy internetowe. Nie oznacza to kopiowania, ale może dostarczyć pomysłów na tematy i style wideo.

 • Recenzje produktów: nagrywanie recenzji produktów, prezentacje ich funkcji czy sposobów użytkowania mogą być cennym materiałem wideo.

 • Poradniki: stwórz wideo instruktażowe, które pokażą klientom, jak korzystać z produktów, jak wykonać pewne czynności lub jak osiągnąć określone efekty.

 • Historie klientów: poproś zadowolonych klientów, aby podzielili się swoimi historiami związanymi z produktem lub marką. Takie wideo może wpływać na zaufanie potencjalnych klientów.

 • Video marketing w badaniach

  Oto kilka przykładów badań dotyczących roli video marketingu, które potwierdzają jego znaczenie.

 • Badanie Wyzowl's State of Video Marketing 2021
 • 85% firm stwierdziło, że wideo jest ważnym elementem ich strategii marketingowej. 92% z tych firm uważa, że wideo jest kluczowe dla ich obecności w mediach społecznościowych. Ponadto, 83% badanych stwierdziło, że wideo pomogło zwiększyć ruch na ich stronach internetowych.


 • Raport Wyzowl's Video Marketing Statistics 2021
 • 93% marketerów zadeklarowało, że zdobywanie nowych klientów jest głównym celem wideo marketingu. 84% marketerów stwierdziło, że wideo pomogło zwiększyć ruch na ich stronach internetowych, a 78% uznało, że wideo przyczyniło się do zwiększenia sprzedaży.


 • Badanie Google i Ipsos Connect: Jak widzowie korzystają z wideo online w drodze do zakupów
 • 70% osób, które regularnie oglądają wideo online, przyznało, że wideo przerodziło się w ich przypadku w inspirację zakupową. 40% z tych osób stwierdziło, że wideo pomogło im podjąć decyzję o zakupie produktu lub usługi.


 • Raport Social Media Examiner's 2021 Social Media Marketing Industry Report
 • 60% marketerów uważa, że wideo generuje najlepsze wyniki zwrotu z inwestycji (ROI) w porównaniu do innych form treści. Ponadto, 66% marketerów planuje zwiększyć swoje wydatki na wideo w przyszłości.


  Podsumowanie

  Wideo marketing jest istotnym narzędziem dla właścicieli sklepów internetowych, którzy chcą osiągnąć większe zaangażowanie klientów i zwiększyć konwersję. Dzięki wideo, można przekazywać informacje w atrakcyjny sposób, budować zaufanie do marki i wyróżniać się na tle konkurencji. Wykorzystanie narzędzi takich jak smartfony i programy do edycji wideo umożliwiają tworzenie profesjonalnych treści wideo bez dużego budżetu. Zainwestuj w video marketing i ciesz się efektywną promocją swojego sklepu internetowego.


  Chcesz mieć wygodne i bezpieczne płatności online w swoim serwisie?

  Aktywuj bramkę płatniczą Blue Media

  Zacznij pobierać płatności

  Przeczytaj także:

  Ecommerce

  Wykorzystanie big data do optymalizacji sprzedaży i marketingu w e-commerce

  Odkryj, jak big data może zmienić e-commerce. Poznaj metody zbierania danych, techniki analityczne oraz wyzwania i przyszłość big data na rynku e-commerce.

  20.06.2024 Czytaj więcej

  Ecommerce

  SEO i marketing treści dla zaawansowanych. Jak dostarczać wartość, która przyciąga klientów?

  Dowiedz się, jak zwiększyć widoczność Twojego e-sklepu. Optymalizacja techniczna, budowanie linków, treści dla wyszukiwania głosowego–wszystko w jednym miejscu.

  18.06.2024 Czytaj więcej

  Ecommerce

  Start w e-commerce. Najważniejsze narzędzia, które pomogą Ci odnieść sukces

  Poznaj narzędzia dla początkujących e-przedsiębiorców, które pomogą Ci osiągnąć sukces w e-commerce. Od zarządzania treścią po automatyzację marketingu...

  17.06.2024 Czytaj więcej