6 inspirujących podcastów dla branży e-commerce

#ecommerce #podcasty

Udostępnij:

W biznesie dobrze jest szukać dodatkowej dawki inspiracji i wiedzy. Zwłaszcza wtedy, gdy trudno o motywację do działania i nowe pomysły. Na szczęście istnieją narzędzia, które mogą pomóc. Mowa o podcastach.

Podcasty, to aktualnie jeden z najpopularniejszych sposobów poszerzania wiedzy branżowej. Dzięki szerokiej dostępności można ich słuchać praktycznie zawsze: w drodze do pracy, na siłowni lub podczas krótkiej przerwy w pracy. Zazwyczaj mają formułę wywiadu, rozmowy lub wykładu. Podane w łatwej i przystępnej formie pozwalają być na bieżąco z nowinkami branżowymi. Na rynku dostępnych jest kilkadziesiąt podcastów związanych z e-commerce. Prowadzone są zarówno przez niezależnych twórców, jak i przez branżowe media. Z cyfrowego gąszczu postanowiliśmy wybrać sześć, które naszym zdaniem pomogą rozwinąć e-biznesowe skrzydła.


1. Marcin Rudzik – Merytorycznie o eCommerce

Prowadzącym podcastu jest Marcin Rudzik, założyciel i CEO Brand Active. W odcinkach dzieli się ze słuchaczami swoim wieloletnim doświadczeniem pracy w agencji specjalizującej się w e-commerce, ogromną wiedzą teoretyczną i przede wszystkim umiejętnościami praktycznymi. Porusza m.in. tematy płatności w e-commerce, pozycjonowania stron internetowych oraz rozwija tematykę rynku marketplace. Zaprasza także wielu ekspertów z branży, co pozwala poznać perspektywę innych specjalistów na najważniejsze e-commerce’owe kwestie.


2. Marek Kich – Sztuka E-commerce

Jak sam prowadzący mówi: “Sztuka E-Commerce to podcast, w którym dzielę się tym, jak sprzedawać lepiej, częściej i więcej w sklepie internetowym”. Marek Kich, sam lub w asyście gości i gościń, zgłębia zakamarki realizacji sprzedaży i uprawiania skutecznego marketingu. Każdy podcast to także okazja do omówienia najważniejszych tematów dla właściciela e-commerce, jak np. najnowsze trendy w branży, SEO w sklepach internetowych czy właściwa obsługa klienta.

💡Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o działaniach SEO w sklepie internetowym – kliknij w link i pobierz darmowy poradnik dla właścicieli e-commerce.


3. Grzegorz Frątczak – Rozmowy na Zapleczu

Grzegorz Frątczak dba o to, żeby jego program był prowadzony “bez ściemy i po ludzku”. Praktyczne porady, wyjątkowi goście i kameralna atmosfera rozmów to główne zalety “Rozmów na Zapleczu”. Każdy kolejny odcinek to wymiana doświadczeń i szczerych opinii z właścicielami i właścicielkami sklepów internetowych i e-commerce managerami, m.in z Janem Sobieskim ze sklepu AniaKruk.pl czy Jakubem Roskoszem z Mosquito.pl.


4. Agata Chmielewska – Firma on-line

Agata Chmielewska stworzyła podcast skierowany głównie do osób, które uczą się od podstaw rozwijać własną działalność w internecie. Prowadząca skupia się przede wszystkim na wykorzystywaniu nowych mediów i technologii w zwiększaniu przychodów oraz na roli marketingu internetowego. Główną zaletą podcastu są ciekawe, poszerzające perspektywę tematy, takie jak: moc słów w sprzedaży internetowej czy nauka sprzedaży od własnych klientów, a także rozmowy z inspirującymi gośćmi i gościniami.


5. Marek Jankowski – Mała, wielka firma

Mała Wielka Firma to podcast prowadzony od 2009 roku przez Marka Jankowskiego – przedsiębiorcę oraz dziennikarza. W swoich audycjach porusza tematy nie tylko ściśle związane z branżą e-commerce, ale dotyczące też prowadzenia działalności gospodarczej. Zatrudnianie pracowników, content marketing, budowanie marki osobistej, efektywna sprzedaż – to niektóre z nich. Dużą zaletą jest obecność w poszczególnych odcinkach ekspertów i ekspertek branżowych (m.in. Tomasza Karwatka, Wojtek Latoszek i Krzysztof Bartnik), którym prowadzący zadaje trafne, czasami trudne pytania. Sposób prowadzenia podcastu sprawia, że jest on odpowiedni dla zarówno początkującego jak i doświadczonego przedsiębiorcy.


6. Andrew Youderian – eCommerce Fuel

Jeżeli szukasz inspiracji biznesowej, to podcast Andrewa Youderiana jest idealnym wyborem. Prowadzący co tydzień zaprasza wartościowych gości, którzy opowiadają o swojej, często wyboistej, drodze do sukcesu. Niezależnie od tego, czy słuchacz jest nowicjuszem w świecie biznesu czy zaawansowanym przedsiębiorcą, eCommerce Fuel pomoże rozwinąć działalność internetową, a także pokaże inne spojrzenia na handel online.


Podsumowanie

Podcasty to rewelacyjny sposób na naukę i świetna alternatywa dla radia i audiobooków. Podcasterzy dzielą się nie tylko wiedzą, ale także osobistymi doświadczeniami, dzięki czemu audycje nie przybierają formy nudnych wykładów. Potrafią też szybciej niż inne media wyłapywać nowinki i ciekawe trendy. Warto być na bieżąco z tym, co mają do powiedzenia specjaliści branży oraz osoby, którym udało się odnieść sukces. Jak się uczyć, to od najlepszych!

Przeczytaj także:

Ekologia

Środowisko w (nie)dobrym stanie – problemy i działania naprawcze [RAPORT AUTOPAY]

Jak Polacy podchodzą do kwestii ochrony środowiska? Jakie działania podejmują, żeby ograniczyć swój negatywny wpływ na planetę? Czego oczekują od rządzących?

13.09.2023 Czytaj więcej

Ekologia

Eko idee bliższe kobietom [RAPORT AUTOPAY]

Kobiety mocniej wspierają kwestie związane z ochroną środowiska i chętniej wprowadzają w życie proekologiczne nawyki. Co jeszcze wynika z naszego badania?

01.09.2023 Czytaj więcej

Ekologia

Cyfrowy ślad węglowy. Wpływ technologii na środowisko

Cyfrowy ślad węglowy generowany przez nowe technologie ma realny wpływ na środowisko naturalne. Sprawdź, co możesz zrobić, żeby ograniczyć swój.

11.08.2023 Czytaj więcej