Jaki program do wystawiania faktur wybrać? 

#sprzedaż online #faktury elektroniczne

15.12.2022
Udostępnij:

Istnieje wiele serwisów, które oferują usługę generowania faktur sprzedażowych. Stworzyliśmy listę sześciu takich stron – mamy nadzieję, że nieco ułatwi Ci to wybór.Załóżmy, że prowadzisz firmę od niedawna i zależy Ci na zmniejszenie kosztów prowadzonej działalności. Jednym ze sposobów jest korzystanie z serwisu, który umożliwia wystawianie faktur za darmo. Które mają najlepsze opinie?


1. fakturownia.pl


Serwis oferuje pięć opcji usług fakturowania, z czego pierwsza jest zupełnie za darmo. Usługa Micro umożliwia wystawianie bezpłatnie trzech faktur miesięcznie. Pozwala na zastosowanie szablonu faktury z logo firmy i wysłanie jej e-mailem. Po przejściu na drugi poziom usługi (Start), można, za 6,40 zł netto za miesiąc, wystawiać nielimitowaną liczbę faktur, a przy okazji korzystać z dodatkowych funkcji, takich jak generowanie raportów i wysyłanie plików kontrolnych JPK do skarbówki.


2. ifirma.pl


W tym serwisie również możesz wystawić do trzech faktur miesięcznie zupełnie za darmo. Aby cieszyć się nielimitowanymi możliwościami należy zapłacić 150 zł/rok. Można tu wystawiać wszystkie rodzaje faktur i rachunki. W programie CRM można uporządkować dane kontrahentów, towarów i usług oraz generować raporty z wynikami finansowymi firmy. Wystawione faktury można przesłać kontrahentowi na e-mail. W płatnym pakiecie można również generować deklarację JPK.


3. fakturaxl.pl


FakturaXL oferuje dostęp do wielu funkcjonalności bez konieczności podpisywania umowy. W darmowej wersji można wystawić aż 10 faktur miesięcznie, co czyni ten serwis najbardziej konkurencyjnym. Do dyspozycji klienta są różne rodzaje formularzy dokumentów i faktur – w 7 językach. Można na nich umieścić logo firmy, a gotowy dokument przesłać klientowi e-mailem. Opcja, która pozwala na nielimitowane wystawianie faktur, kosztuje 8 zł miesięcznie i może z niej korzystać nawet trzech użytkowników.


4. fakturowo.pl


To kolejny polecany przez mniejszych przedsiębiorców program do wystawiania faktur. Na początku można skorzystać z okresu testowego trwającego 100 dni. Po tym czasie, bez dokonywania opłaty abonamentowej, można nadal korzystać z serwisu, ale w ograniczonym zakresie. Możliwe jest wystawienie pięciu faktur, co dla niektórych może okazać się wystarczające. Natomiast po dokonaniu wybranej opłaty abonamentowej (jest ich siedem), użytkownik ma dostęp do wszystkich oferowanych funkcji. Miesiąc korzystania z usługi kosztuje 15 zł brutto. Gdy wybierzemy abonament na 5 lat, opłata wyniesie 230 zł brutto – co w przeliczeniu na miesiąc daje zaledwie 3,83 zł.


5. efaktury.org


Serwis jest bardzo intuicyjny, prosty i wygodny w obsłudze. Już na głównej stronie widoczny jest formularz do wystawiania faktur. Nie trzeba pobierać żadnego oprogramowania. Można tam wystawić prawie wszystkie rodzaje dokumentów, a korzystanie z serwisu jest bezpłatne. Nie jest wymagana rejestracja konta, jednak bez niej mamy dostęp do wybranych funkcji serwisu. Za darmo można korzystać z wszystkich możliwości serwisu przez 100 dni (wyłącznie po dokonaniu rejestracji). Koszt przedłużenie ważności konta wynosi 50 zł za cały rok.


6. Comarch ERP XT


To prosty program do wystawiania faktur, idealny dla małych firm, mikro przedsiębiorstw i JDG. Z programu skorzystasz za pomocą przeglądarki www lub aplikacji mobilnej na iOS lub Android. Dzięki wielu zautomatyzowanym procesom i dostępowi do bazy klientów w programie Comarch ERP XT możesz fakturować z dowolnego miejsca na świecie i o dowolnej porze. Oprócz podstawowej faktury VAT wystawić możesz także inne rodzaje faktur m.in. faktury VAT marża, pro-formy, faktury zaliczkowe oraz faktury walutowe. Dodatkowo, jeśli co miesiąc wystawiasz te same dokumenty dla swoich klientów, to program daje Ci możliwość skorzystania z opcji wystawienia faktur cyklicznych. Zanim zdecydujesz się na miesięczny abonament (w przypadku fakturowania kosztuje 17 zł), możesz wcześniej skorzystać z opcji przetestowania programu za darmo przez 30 dni.


Mamy nadzieję, że powyższe zestawienie nieco ułatwi Ci wybór rozwiązania, które będzie odpowiadać na Twoje potrzeby. Jeżeli nadal nie masz pewności – skorzystaj z darmowych okresów próbnych i sprawdź, który serwis najlepiej się sprawdza w Twoim przypadku. Pamiętaj, że koszt, jaki poniesiesz na zakup dostępu do wybranej platformy możesz odliczyć od podatku – więcej informacji o tym jak skorzystać na kosztach prowadzenia działalności znajdziesz w podlinkowanym artykule.

Przeczytaj także:

Ecommerce

Wykorzystanie bramki SMS do poprawy komunikacji z klientem sklepu

Odkryj, jak bramka SMS może rewolucjonizować komunikację z klientami w e-commerce, zwiększając zaufanie i lojalność. Dowiedz się, jak wykorzystać SMS-y.

18.04.2024 Czytaj więcej

Ecommerce

Strategie marketingowe dla e-commerce w branży fitness

Poznaj sprawdzone strategie marketingowe dla branży fitness w e-commerce. Dowiesz się, jak zwiększyć zasięg i zaangażowanie wokół Twoich produktów i usług fitness.

16.04.2024 Czytaj więcej

Ecommerce

Jak wykorzystać Instagram do promocji produktów handmade?

Odkryj, jak wykorzystać Instagram do promocji rękodzieła. Poznaj strategie, które pomogą Ci przyciągnąć uwagę klientów i zbudować społeczność wokół Twojej marki.

15.04.2024 Czytaj więcej