Autopay i NaviParking rozszerzają współpracę

12.01.2022 |
Udostępnij:

Naviparking

Autopay we współpracy z NaviParking umożliwia automatyczne opłacenie wjazdu na kolejny parking zamknięty - tym razem jest to Mercure Warszawa Grand w centrum miasta. Dzięki rozszerzeniu współpracy z NaviParking liczba miejsc parkingowych, które można automatycznie opłacić za pomocą Autopay wynosi już ponad 6,5 tysięcy na terenie całej Polski.


W sierpniu 2021 aplikacja Autopay została zintegrowana z systemem NaviParking na pierwszym parkingu - Novotel Warszawa Centrum. Obecnie umożliwia automatyczne płatności na sześciu parkingach zamkniętych. Oprócz Novotel Warszawa Centrum i Mercure Warszawa Grand (we współpracy z NaviParking) są to również: Parking za Bramką w Poznaniu, Galaxy w Szczecinie oraz Galeria Młociny w Warszawie.


Od końca grudnia kierowcy zarejestrowani w usłudze Autopay nie muszą pobierać biletu ani posiadać gotówki, by opłacić postój na parkingu hotelowym Mercure Warszawa Grand, który oferuje 75 miejsc parkingowych, dostępnych dla wszystkich zainteresowanych, nie tylko dla gości hotelowych.


Zamontowane na parkingu kamery automatycznie rozpoznają zarejestrowany samochód i pozwalają sprawnie i bez zatrzymywania wjechać i wyjechać z parkingu. Z poziomu aplikacji Autopay kierowcy mają także pełne informacje o czasie spędzonym na parkingu oraz o historii wszystkich dokonanych opłat za parkowanie.


- Współpraca Autopay i NaviParking to doskonały przykład na to, jak z korzyścią dla klientów, firmy technologiczne mogą dopełniać wzajemnie swoje rozwiązania. NaviParking tworzy i dostarcza technologie i rozwiązania platformowe w zakresie kompleksowej cyfryzacji parkingów i optymalnego wykorzystania zasobów parkingowych. Z kolei Autopay umożliwia kierowcom automatyzację z poziomu jednej aplikacji wszystkich najważniejszych czynności związanych z pojazdem - płatności za przejazd autostradą, parkowanie w miastach, obsługę w myjniach samochodowych - mówi Miłosz Kurzawski - Zarządzający Autopay Mobility, operatora usługi Autopay.


- Wszystko zaczęło się od spotkania dwóch firm w sektorze mobilności, których łączy spójna wizja, misja oraz cel - zrewolucjonizować mobilność za pomocą cyfrowej transformacji. Założeniem naszej strategicznej współpracy jest uzyskanie efektu synergii. Udostępnienie użytkownikom Autopay dostępu do cyfrowego parking Mercure Warszawa Grand to kolejny krok w tej współpracy, która ma na celu otwarcie zasobów parkingowych obsługiwanych przez NaviParking dla użytkowników aplikacji Autopay. W planach są kolejne parkingi - nie tylko na polskim rynku - które są bezdotykowe i wygodne dla kierowców. Chcemy wspólnie zmienić realia parkingowe na lepsze oraz współtworzyć i wspierać ideę zarówno Smart City, jak i Shared Parking - podkreśla Marek Stawiński, CEO i założyciel NaviParking.


Jak działa Autopay na parkingach?


W przypadku już zarejestrowanych użytkowników Autopay wystarczy aktywować opcję “Parkingi” na swoim koncie w serwisie Autopay.pl lub w aplikacji mobilnej Autopay. Nowi użytkownicy muszą dokonać rejestracji w systemie za pomocą aplikacji Autopay lub serwisu internetowego Autopay.pl. Wystarczy podać dane swojego pojazdu (model, numer rejestracyjny) i powiązać profil użytkownika z kartą płatniczą.


Sama identyfikacja pojazdu na bramkach parkingowych odbywa się na podstawie tablicy rejestracyjnej. Zainstalowane na bramkach urządzenia odczytują tablicę rejestracyjną i automatycznie podnoszą szlaban. Cała procedura trwa 3 sekundy. Opłata za przejazd pobierana jest natychmiast po wyjeździe z parkingu - bez konieczności szukania biletów parkingowych i oczekiwania w kolejce do automatu.