Autopay i NaviParking rozszerzają współpracę o kolejny parking

28.09.2022 |
Udostępnij:

University Business Park GTC

University Business Park GTC, oferujący 595 miejsc parkingowych w ścisłym centrum Łodzi, to kolejny parking za dostęp do którego użytkownicy Autopay mogą zapłacić w pełni automatycznie.


Dzięki integracji Autopay z NaviParking, firmą dostarczającą technologie i rozwiązania platformowe w zakresie kompleksowej cyfryzacji parkingów - kierowcy zarejestrowani w usłudze Autopay automatycznie opłacą wjazd na parking zamknięty - tym razem w ścisłym centrum Łodzi przy zespole biurowym University Business Park GTC. To pierwsza lokalizacja w tym mieście udostępniona użytkownikom Autopay.


Parking przy University Business Park GTC jest w pełni zautomatyzowany, dzięki czemu dla kierowców posiadających aplikację Autopay wjazd i wyjazd z parkingu odbywa się całkowicie bezkontaktowo i bezdotykowo. Kamery zamontowane na parkingu automatycznie rozpoznają zarejestrowany samochód i pozwalają sprawnie i bez zatrzymywania wjechać i wyjechać z parkingu. Informacje o czasie spędzonym na parkingu oraz o historii wszystkich dokonanych opłat za parkowanie kierowcy znajdą w aplikacji Autopay. Parking dysponuje łącznie 595 miejscami dostępnymi dla wszystkich - nie tylko użytkowników biznesowych centrum biurowego.


Autopay sukcesywnie poszerza współpracę z NaviParking oferując swoim użytkownikom automatyczne płatności na kolejnych parkingach zamkniętych. Lokalizacja w Łodzi jest piątym wspólnym przedsięwzięciem firm. Użytkownicy Autopay mogą za pomocą aplikacji płacić za postój na łącznie ośmiu parkingach zamkniętych: Novotel Warszawa Centrum, Mercure Warszawa Grand, Novotel Katowice Centrum, Hampton by Hilton oraz University Business Park GTC (wszystkie pięć we współpracy z NaviParking) a także Parking Za Bramką w Poznaniu, Galaxy w Szczecinie i Galeria Młociny w Warszawie.


Jak działa Autopay na parkingach?


W przypadku użytkowników Autopay już zarejestrowanych wystarczy aktywować opcję “Parkingi” na swoim koncie w serwisie Autopay.pl lub w aplikacji mobilnej Autopay. Nowi użytkownicy muszą dokonać rejestracji w systemie z wykorzystaniem aplikacji Autopay lub serwisu internetowego Autopay.pl, podać dane swojego pojazdu (model, numer rejestracyjny) i powiązać profil użytkownika z kartą płatniczą.


Sama identyfikacja pojazdu na bramkach parkingowych odbywa się na podstawie tablicy rejestracyjnej. Zainstalowane na bramkach urządzenia odczytują tablicę rejestracyjną i automatycznie podnoszą szlaban. Cała procedura trwa 3 sekundy. Opłata za przejazd pobierana jest natychmiast po wyjeździe z parkingu - bez konieczności szukania biletów parkingowych i oczekiwania w kolejce do automatu.

Porozmawiajmy