Autopay i NaviParking rozszerzają współpracę o kolejny parking

20.03.2023 |
Udostępnij:

Parking Focus Hotel, oferujący 96 odkrytych miejsc parkingowych w centrum Łodzi, to kolejny parking za dostęp do którego użytkownicy Autopay mogą zapłacić w pełni automatycznie.

Prawie 2 mln użytkowników Autopay. Polacy coraz częściej chcą podróżować wygodnie

Dzięki integracji Autopay z NaviParking, firmą dostarczającą technologie i rozwiązania platformowe w zakresie kompleksowej cyfryzacji parkingów - kierowcy zarejestrowani w usłudze Autopay automatycznie opłacą wjazd na parking zamknięty.


Parking w Focus Hotel Łódź to druga, obok University Business Park GTC, lokalizacja w Łodzi udostępniona użytkownikom Autopay. To całodobowo monitorowany parking zlokalizowany w sercu miasta, w pobliżu centrów handlowo-usługowych, komunikacji publicznej i atrakcji turystycznych. Jest w pełni zautomatyzowany, co pozwala użytkownikom aplikacji Autopay sprawnie i bez zatrzymywania się wjechać i wyjechać z parkingu. Kamery automatycznie rozpoznają zarejestrowany samochód, a informacje o czasie spędzonym na parkingu oraz o historii wszystkich dokonanych opłat za parkowanie kierowcy znajdą w aplikacji Autopay. Parking dysponuje łącznie 96 miejscami dostępnymi dla wszystkich.


Autopay sukcesywnie poszerza współpracę z NaviParking oferując swoim użytkownikom automatyczne płatności na kolejnych parkingach zamkniętych. Nowa, łódzka lokalizacja jest szóstym wspólnym przedsięwzięciem firm. Użytkownicy Autopay mogą za pomocą aplikacji płacić za postój na łącznie dziewięciu parkingach zamkniętych: Novotel Warszawa Centrum, Mercure Warszawa Grand, Novotel Katowice Centrum, Hampton by Hilton, University Business Park GTC oraz Focus Hotel Łódź (wszystkie sześć we współpracy z NaviParking), a także Parking za Bramką w Poznaniu, Galaxy w Szczecinie i Galeria Młociny w Warszawie.


Jak działa Autopay na parkingach?


Zarejestrowani użytkownicy Autopay wystarczy, że aktywują opcję “Parkingi” na swoim koncie w serwisie Autopay.pl lub w aplikacji mobilnej Autopay. Nowi użytkownicy muszą zarejestrować się w systemie z wykorzystaniem aplikacji Autopay lub serwisu internetowego Autopay.pl, podać dane swojego pojazdu (model, numer rejestracyjny) i powiązać profil użytkownika z kartą płatniczą.


Identyfikacja pojazdu na bramkach parkingowych odbywa się na podstawie tablicy rejestracyjnej. Zainstalowane na bramkach urządzenia odczytują tablicę rejestracyjną i automatycznie podnoszą szlaban. Cała procedura trwa 3 sekundy. Opłata za przejazd pobierana jest natychmiast po wyjeździe z parkingu - bez konieczności szukania biletów parkingowych i oczekiwania w kolejce do automatu.

Porozmawiajmy