Autopay w Santander Bank Polska

09.07.2021 |
Udostępnij:

Santander Bank Polska

Klienci Santander Bank mogą już skorzystać z usługi Autostrady, dostarczanej przez system Autopay. Dzięki temu zapłacą za przejazdy autostradami bezpośrednio ze swojego konta bankowego i dodatkowo uzyskają specjalne zniżki.


Aby zarejestrować się do usługi Autopay w Santander Bank, należy ją aktywować w aplikacji mobilnej w module Bilety, parkingi, taxi w zakładce Autostrady, dodać dane pojazdu oraz wskazać konto, z którego ma być pobierana opłata. W aplikacji banku można mieć na bieżąco podgląd wszystkich przejazdów oraz faktur.


- Stale robimy wszystko, by “bankować lepiej”. Szukamy i tworzymy sami takie rozwiązania, które ułatwią naszym klientom nie tylko zarządzanie finansami, ale też oszczędzają czas. Usługa Autopay jest takim właśnie przyjaznym dla kierowców rozwiązaniem. Cieszymy się, że możemy ją dołączyć do naszej oferty – mówi Sebastian Radzimowski, odpowiedzialny za płatności mobilne w Santander Bank Polska


- Gdy startowaliśmy ponad dwa lata temu z pilotażem usługi Autopay, wiedzieliśmy że wprowadzamy wygodne i potrzebne rozwiązanie. Szybkość zdobywania popularności usługi i tak nas jednak zaskoczyła. Już ponad 500 tys. Polaków korzysta z naszych płatności automatycznych za autostrady, i to grono sukcesywnie się powiększa, także dzięki udostępnieniu Autopay w bankowości mobilnej najpopularniejszych banków w Polsce - mówi Miłosz Kurzawski, członek zarządu Autopay.


Automatyczny system płatności Autopay działa od lata 2019 roku na wszystkich bramkach poboru opłat AmberOne Autostrady A1 pomiędzy Toruniem a Gdańskiem oraz na A4 na odcinku Katowice-Kraków. Aby skorzystać z automatycznej płatności na AmberOne A1 należy kierować się do specjalnych bramek oznaczonych symbolem AmberGO, a w przypadku A4 do bramek ze znakiem czarnej kamery na żółtym tle.


Dzięki Autopay kierowca nie musi czekać przed bramkami – zwalnia lub zatrzymuje się na chwilę, aby system odczytał numer tablicy rejestracyjnej. Po rozpoznaniu zarejestrowanego w systemie pojazdu podnosi się szlaban. W trakcie przejazdu przez autostradę nie ma potrzeby potwierdzania niczego w aplikacji. Opłata za przejazd jest pobierana automatycznie z konta po wyjeździe z autostrady.


Korzystający z Autopay oszczędzają nie tylko czas, ale i pieniądze. Mogą regularnie korzystać z promocji i zniżek za przejazdy autostradami, np. na A4 na odcinku Katowice - Kraków oszczędzając od 3 do 5 zł na każdej bramce obsługiwanej przez system Autopay.


Autopay to rozwiązanie doceniane przez ekspertów branży finansowej i bankowej. Tylko w 2020 r. Autopay zdobył trzy prestiżowe nagrody - Fintech Future dla fintechu o największym potencjale rozwoju, Złoty Bankier 2020 w kategorii Innowacja Fintech oraz Projekt Roku w czasie XV Kongresu Gospodarki Elektronicznej.