Autopay z nagrodą eDukaty 2022

01.06.2022 |
Udostępnij:

Autopay z nagrodą eDukaty 2022

Podczas tegorocznej X edycji Cashless Congress przyznano eDukaty 2022 - nagrody dla najlepszych z najlepszych na rynku płatności bezgotówkowych. Jedna ze statuetek trafiła do Autopay - za integrację Autopay Mobility z systemem e-TOLL.


Autopay to system do szybkich i automatycznych płatności stworzony w 2019 r. Pod koniec 2021 roku, dzięki integracji systemu Autopay i rządowego systemu e-TOLL, powstało kompleksowe narzędzie umożliwiające szybkie i wygodne płatności za przejazdy niemal każdym kilometrem płatnej drogi w Polsce – bez względu na to, jaki system na niej obowiązuje i kto nią zarządza.


Rozwiązanie Autopay już od ponad dwóch lat sprawnie działa na AmberOne Autostradzie A1 na odcinku Toruń-Gdańsk oraz na Autostradzie A4 na odcinku Katowice-Kraków, przyczyniając się do znacznego upłynnienia ruchu na polskich drogach. Od grudnia 2021 r. Autopay umożliwia także automatyczne płatności za przejazd odcinkami autostrad objętymi strefą poboru opłat e-TOLL. Kierowcy nie muszą pamiętać o wcześniejszym zakupie obowiązkowego biletu autostradowego. Płatność za przejazd jest możliwa bezpośrednio z poziomu aplikacji mobilnej Autopay.


Autopay na prywatnych autostradach działa w oparciu o odczytywanie tablic rejestracyjnych (videotolling). Na państwowych autostradach, na których działa eTOLL, wykorzystuje zaawansowaną technologię pozycjonowania satelitarnego (wirtualne bramy), dzięki czemu w odpowiednim momencie odczytuje pozycję pojazdu i zaczyna naliczać opłatę, która następnie zostanie automatycznie pobrana po wyjeździe z danego odcinka autostrady. To spore ułatwienie dla kierowców i oszczędność czasu.


Z Autopay korzysta ponad 1,2 miliona kierowców, wśród których znajdują się osoby prywatne, przedsiębiorcy oraz kierowcy aut służbowych.

- Stworzony przez nas system jest niezwykle prosty, bezpieczny i intuicyjny. Stale pracujemy nad rozbudową naszego rozwiązania, aby zapewnić kierowcom jak najbardziej kompleksowy zakres usług. Cieszymy się, że nasza praca została zauważona i doceniona. Motywuje to nas do kolejnych ulepszeń w ramach usługi - mówi Miłosz Kurzawski, członek zarządu Autopay Mobility.