Nagroda Green Finance dla Autopay

10.06.2022 |
Udostępnij:

Nagroda Green Finance dla Autopay

Podczas gali Cashless Fintech Evening 2022, organizowanej przez serwis Cashless.pl, zostały przyznane nagrody w pięciu kategoriach, w tym w nowej - Green Finance, dedykowanej instytucjom finansowym działającym na rzecz ochrony środowiska naturalnego. “Zieloną” nagrodę otrzymało Autopay Mobility.

Nagrodę Green Finance przyznano podczas prezentacji Mapy Polskiego Fintechu 2022 w Warszawie w dniu 9 czerwca 2022. Green Finance to nowa kategoria dla firm finansowych i instytucji, które podejmują działania na rzecz ochrony środowiska oraz ograniczenia skutków katastrofy klimatycznej.

Do pierwszej edycji Green Finance nominowano siedem firm. Oprócz Autopay, były to także: Visa Eco Benefit, Pacific, Mastercard, ING, Credit Agricole (karta z ekotworzywa), BNP Paribas. Tegoroczna nagroda powędrowała do Autopay.

Bardzo dziękujemy za wyróżnienie i docenienie tego, co robimy. Każda nagroda cieszy, ale ta, w kategorii Green Finance, szczególnie - mówi Miłosz Kurzawski, członek zarządu Autopay Mobility. - Ekologię mamy od zawsze w naszym DNA i przyznana nagroda stanowi wyraz uznania wobec tego, co na pierwszy rzut oka może być niewidoczne. Celem naszej firmy, od początku jej istnienia, jest redukcja papieru, ograniczanie emisji CO2 oraz promowanie zachowań proekologicznych.

Autopay to aplikacja mobilna, ułatwiająca m.in. płatności za przejazdy płatnymi odcinkami dróg, co bezpośrednio wpływa na upłynnienie ruchu i zmniejszenie korków i tym samym ogranicza emisję CO2 w transporcie. Autopay pozwala także na inne płatności związane z transportem samochodowym, np. za parkingi, myjnie czy paliwo, za każdym razem w pełni cyfryzując proces i ograniczając druk paragonów.

Gratuluję i składam podziękowania dla całego teamu Autopay i Blue Media szczególnie, że to już drugie, po nagrodzie eDukaty, wyróżnienie, które otrzymaliśmy w tak krótkim czasie - dodaje Miłosz Kurzawski.

Twórcy Autopay otrzymali dotychczas kilka wyróżnień, m.in. nagrodę Fintech Future 2020, Złoty Bankier 2020, tytuł Projekt Roku w czasie XV Kongresu Gospodarki Elektronicznej (2021) oraz ostatnio: nagrodę eDukaty 2022 oraz Green Finance 2022.


Zdjęcia z gali Cashless Fintech Evening 2022
Źródło: organizatorzy wydarzenia.