Poradniki dla właścicieli e-commerce – sięgnij po darmową wiedzę

#ecommerce #płatności online #e-biznes #poradnik

Udostępnij:

Chcesz się dowiedzieć, co możesz zrobić, żeby podnieść konwersję w swoim sklepie internetowym, a może chcesz się upewnić, czy Twój regulamin jest dostosowany do aktualnych wymagań prawnych? Te i wiele więcej cennych informacji znajdziesz w poradnikach, które opracowaliśmy z myślą o właścicielach sklepów internetowych.

Wszystkie poradniki są dostępne w naszej bazie wiedzy i możesz je pobrać całkowicie za darmo. Poniżej znajdziesz listę wszystkich e-booków, po kliknięciu w przycisk ‘Pobierz za darmo’ trafisz na stronę z możliwością pobrania poradnika.


1. O czym pamiętać podczas tworzenia strony sklepu internetowego? [CHECKLISTA]

W poniższym poradniku dla właścicieli e-commerce omówiliśmy najważniejsze zakładki, jakie powinny się znaleźć na stronie sklepu internetowego, wskazaliśmy o jakich dokumentach nie można zapomnieć oraz przybliżyliśmy, na co zwracają uwagę klienci robiący zakupy online.


jak-stworzyc-sklep-internetowy-checklista

Pobierz za darmo

2. Analityka internetowa – co trzeba o niej wiedzieć?

Z tego poradnika dowiesz się, co wchodzi w zakres analityki internetowej, jakie wskaźniki warto mierzyć w przypadku sklepu internetowego i jak to robić prawidłowo, by móc wyciągać wnioski wartościowe dla dalszego rozwoju biznesu.


czego-dowiesz-sie-z-raportu-google-analytics

Pobierz za darmo

3. Jak dostosować regulamin sklepu internetowego do wymagań na 2023 rok

Publikacja poświęcona zmianom w prawie dotyczącym handlu elektronicznego, które weszły w życie wraz z nadejściem 2023 r. Z poradnika dowiesz się, jakie nowe zapisy należy umieścić w regulaminie sklepu internetowego, by ten spełniał aktualne wymogi prawne.


jak-dostosowac-regulamin-sklepu-internetowego-do-wymagan-na-2023-rok

Pobierz za darmo

4. Quick Wins w e-commerce

Quick Wins, czyli proste zmiany, które mogą przynieść wymierne korzyści. Pobierz poradnik i sprawdź, co możesz zrobić (w krótkim czasie), żeby poprawić swoje wyniki sprzedażowe.


quick-wins-w-e-commerce-czyli-proste-zmiany-dzieki-ktorym-mozesz-wiele-zyskac

Pobierz za darmo

5. Skuteczna strategia SXO – top 5 elementów

Nie masz pewności, co kryje się pod terminem SXO? To połączenie SEO i UX. W dużym skrócie – SXO sprawia, że serwis internetowy jest dobrze odbierany zarówno przez odwiedzających, jak i przez wyszukiwarki. Z poradnika dowiesz się, jak wprowadzić założenia tej teorii w życie.


czym-jest-sxo-i-dlaczego-kazdy-wlasciciel-ecommerce-powinien-znac-ten-termin

Pobierz za darmo

6. 21 sposobów na to, jak podnieść współczynnik konwersji w sklepie internetowym

Jak najwyższa konwersja, to cel każdego właściciela sklepu internetowego. W poradniku zebraliśmy aż 21 sprawdzonych sposobów na to, jak podnieść współczynnik konwersji. Podpowiadamy również, z jakich narzędzi korzystać, by sprawdzić, jak w rzeczywistości wygląda ruch na stronie.


dobrze-zaprojektowany-proces-platnosci-sposobem-na-wzrost-konwersji

Pobierz za darmo

7. Google Analytics 4 – jak dodać usługę do witryny

Google Analytics jest bezpłatnym narzędziem do analizy danych, które umożliwia monitorowanie oraz ocenę zachowań użytkowników stron internetowych. Google ogłosiło, że już 1 lipca 2023 miejsce Universal Analytics zajmie nowa wersja – Google Analytics 4. Z poradnika dowiesz się, jakie dokładnie możliwości daje nowa wersja narzędzia i jak je podpiąć do witryny sklepu.


nadchodzi-google-analytics-4-co-warto-o-nim-wiedziec

Pobierz za darmo

8. Sklep online na urządzenia mobilne – najlepsze praktyki

Mobilna wersja strony sklepu to dziś konieczność. Liczba użytkowników, którzy robią zakupy za pomocą telefonów stale rośnie. Sprawdź, co możesz zrobić, żeby coraz większa liczba wizyt na stronie z urządzeń mobilnych kończyła się konwersją.


o-czym-pamietac-tworzac-mobilna-wersje-esklepu

Pobierz za darmo

9. Jakie zmiany w UX mogą podnieść sprzedaż w Twoim sklepie internetowym?

Planujesz uruchomić swój pierwszy sklep internetowy, a w Twojej głowie rodzi się znacznie więcej pytań niż odpowiedzi? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, które pomogą Ci stworzyć sklep internetowy przyjazny klientom i sprzyjający wysokiej konwersji. Oto 7 żelaznych zasad projektowania sklepu online w zgodzie z… Twoimi klientami.


jak-zadbac-dobry-ux-projektujac-sklep-internetowy

Pobierz za darmo

10. Czym jest błąd 404 i jak go wyeliminować w sklepie online?

W opracowanym przez nas poradniku dla właścicieli e-commerce znajdziesz informacje o tym czym dokładnie jest błąd 404, jakie są najczęstsze przyczyny jego występowania i co można zrobić, żeby go skutecznie wyeliminować.


jak-wyeliminowac-blad-404-ze-sklepu-online

Pobierz za darmo

11. Trendy w e-commerce 2023 r.

W oparciu o najnowsze analizy i naszą wiedzę, przygotowaliśmy listę trendów w e-commerce, które, z dużym prawdopodobieństwem, będą nadawać kierunek rozwoju tego sektora. Wierzymy, że mając tę wiedzę, będziesz w stanie skoncentrować się na tym, co najważniejsze i zapewnić swoim klientom jeszcze lepsze doświadczenie zakupowe.


trendy-w-ecommerce-2023

Pobierz za darmo

12. Działania SEO w sklepie internetowym. Co i jak robić?

W poniższym poradniku omawiamy kilka najważniejszych kwestii związanych z SEO sklepu internetowego. Wskazujemy, co wpływa na pozycję sklepu w wynikach wyszukiwania; podpowiadamy, co zrobić, żeby skrócić czas ładowania się strony oraz jak podejść do link buildingu, który również odgrywa ważną rolę w procesie pozycjonowania.


dzialania-seo-w-sklepie-internetowym

Pobierz za darmo

13. Jak działa SSL i jak zadbać o bezpieczeństwo sklepu internetowego?

Jeżeli nie masz pewności jak działa SSL lub jaki rodzaj zabezpieczenia wybrać dla swojej domeny – sięgnij po ten poradnik. Znajdziesz w nim odpowiedzi na pytania – czym jest SSL, jakiego rodzaju dane chroni protokół SSL, jakie są rodzaje certyfikatów SSL i wiele więcej. Lektura poradnika pomoże Ci podjąć decyzję jaki SSL wybrać i gdzie go kupić.


ssl_i_bezpieczenstwo_sklepu_internetowego

Pobierz za darmo

14. Co to jest hosting i czym się kierować podczas wyboru dostawcy?

Jeżeli nie masz pewności, czym dokładnie jest hosting, na jakie terminy zwrócić uwagę porównując oferty dostawców i czym się kierować dokonując ostatecznego wyboru – pobierz nasz poradnik, w którym wyjaśniamy najważniejsze kwestie związane z tym zagadnieniem.


co_to_jest_hosting_i_czym_sie_kierowac_podczas_wyboru_dostawcy

Pobierz za darmo

15. Domena internetowa – kupić, czy stworzyć od zera?

Domena internetowa jest jednym z czynników, który wpływa na sukces sprzedażowy sklepu. Zdaniem ekspertów, tworząc nową lub kupując domenę z historią, należy pamiętać o tym, że lepszą widoczność w wynikach wyszukiwania uzyskamy, jeżeli nazwa będzie wprost nawiązywać do asortymentu sklepu. O czym jeszcze należy pamiętać? Przekonasz się po lekturze naszego poradnika.


domena_internetowa_kupic_czy-stworzyc_od_zera

Pobierz za darmo

16. 8 rzeczy, które możesz zrobić, żeby Twój e-sklep zarabiał więcej

Jeżeli szukasz skutecznych sposobów na dotarcie do nowych klientów, zwycięstwo w rywalizacji z konkurencją i podniesienie sprzedaży – pobierz darmowy poradnik i skorzystaj z rad, które pomogą Ci rozwinąć biznes.


8_rzeczy_ktore_mozesz_zrobic_zeby_twoj_e-sklep_zarabial_wiecej

Pobierz za darmo

Przeczytaj także:

Ecommerce

Multichannel a Omnichannel w dużych sklepach e-commerce. Porównanie i wybór strategii

Prowadzisz duży sklep internetowy i zastanawiasz się, która strategia jest lepsza? Wyjaśniamy różnicę pomiędzy podejściami i wskazujemy ich plusy i minusy.

21.09.2023 Czytaj więcej

Ecommerce

Segmentacja klientów w e-commerce. Jak wykorzystać targetowanie dla zwiększenia konwersji

Czym jest segmentacja klientów i jak ją zrobić, by móc odpowiedno targetować ofertę i podnosić w ten sposób konwersję? Odpowiedź znajdziesz tutaj.

19.09.2023 Czytaj więcej

Ecommerce

Jak wykorzystuje się metaverse w e-commerce?

Czym jest Metaverse i w jaki sposób można go wykorzystać do rozwoju sprzedaży online? Które wielkie marki mają już swoje wirtualne sklepy na Metaverse?

18.09.2023 Czytaj więcej