Aplikacja Autopay dostępna w Huawei AppGallery

21.01.2021 |
Udostępnij:

Autoapy w Huawei AppGallery

Aplikacja Autopay, umożliwiająca automatyczne płatności za przejazd autostradą, trafiła do sklepu Huawei AppGallery i jest dostępna dla użytkowników najnowszych urządzeń marki Huawei.

Aplikacja Autopay umożliwia automatyczną płatność za przejazd AmberOne Autostradą A1 oraz Autostradą A4 Katowice-Kraków bez potrzeby zatrzymywania się przy bramkach. Od początku 2021 r. umożliwia także automatyczne opłacenie za dostęp do wybranych parkingów w Polsce.

Po pobraniu bezpłatnej aplikacji Autopay wystarczy założyć konto, dodając swój pojazd oraz kartę płatniczą (debetową lub kredytową), z której środki za przejazd będą pobierane automatycznie.

Podczas podróży czy wjazdu na parking nie trzeba uruchamiać aplikacji, ani nawet mieć przy sobie telefonu, na który została pobrana aplikacja. Dzięki kamerom przy bramkach wjazdowych system automatycznie identyfikuje numer rejestracyjny pojazdu i podniesie szlaban. Opłata również pobierana jest automatycznie. Przegląd wszystkich zrealizowanych przejazdów oraz opłat dostępny jest bezpośrednio w aplikacji.

Aplikacja Autopay od połowy 2018 r. dostępna jest już w sklepach Apple i Google, gdzie jest bardzo pozytywnie odbierana przez użytkowników, z średnią oceną 4,8/5 w App Store oraz 4,7/5 w Google Play.

Na początku 2021 r. aplikacji Autopay trafiła do sklepu Huawei. AppGallery to oficjalna platforma Huawei, z której można pobrać aplikacje dla urządzeń marki Huawei, działających na systemie Android. Sklep funkcjonuje na analogicznych zasadach jak Google Play czy AppStore, czyli służy do wyszukiwania, pobierania oraz zarządzania pobranymi aplikacjami mobilnymi.